Wróć

Pstryk i dzieje się dobro

Wyobraź sobie świat, w którym osoby z niepełnosprawnościami żyją tak, jak osoby zdrowe – pracują, zarabiają na swoje utrzymanie, mają kontakt z innymi ludźmi, rozwijają się. Mogą realizować swoje pasje i spełniać marzenia. A jeśli powiemy Ci, że to nie tylko marzenia, ale już rzeczywistość?

Nasza misja

Pstryk powstał po to, aby przełamywać bariery międzyludzkie. Niepełnosprawni często mają duże kompetencje zawodowe i są pozytywnie nastawieni do pracy, jednak nie mogą jej znaleźć. Z danych GUS-u wynika, że jedynie, co czwarta taka osoba otrzymuje zatrudnienie. Pracodawcy wciąż boją się obowiązków, jakie niesie ze sobą wybór niepełnosprawnego pracownika. Najczęściej nawet nie próbują dowiedzieć się, jak wygląda to w praktyce, wybierają bezpieczną obojętność. Wcale nie musi tak być! My, jako fundacja chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą być wartościowymi pracownikami. Nie muszą być skazane na łaskę innych ludzi, bo – dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom – mogą po prostu otrzymać wynagrodzenie za dobrze wykonaną pracę. Właśnie tak jest w Pstryku.

Kim są nasi pracownicy?

Zatrudniamy osoby niepełnosprawne ruchowo, które w profesjonalny sposób wykonują swoje obowiązki. Każda z nich ma swoje plany i marzenia, a pracę traktuje nie tylko, jako obowiązek, lecz także, jako przyjemność. Dla nich to cel w życiu, motywacja do ciągłego rozwoju i poczucie sensu. Obecnie nasz zespół liczy dziesięć osób, wśród których są: graficy, fotografowie, specjaliści do spraw sprzedaży, specjaliści do spraw marketingu internetowego czy pozyskiwania funduszy, a także koordynatorzy. Wierzymy jednak, że wraz z rozwojem fundacji, będziemy mogli powiększać swój zespół, a tym samym pomagać kolejnym osobom.

Dlaczego warto?

Pstryk wyznacza nowy kierunek na rynku pracy. Nasze motto brzmi: “mały krok, duża zmiana!” – Na początek wystarczy uwierzyć, że warto pomagać, a zatrudnienie niepełnosprawnego naprawdę ma sens. Naszymi klientami są wrażliwe społecznie osoby, które poszukują usług z zakresu marketingu internetowego. Co zyskują współpracując z Pstrykiem? Przede wszystkim solidnie i terminowo wykonane projekty. Poza tym mają poczucie, że czynią dobro – pomagając tym, którzy są często ignorowani i niedoceniani. Bardzo cieszy nas fakt, iż grono klientów zadowolonych z naszych usług stale się powiększa, co sprawia nam największą satysfakcję.

Ty też możesz stać się częścią czegoś pięknego! Zrób mały krok i zmień choćby małą część świata na lepsze. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Close